internet tv

Jak dobrze korzystać z technologii, by przynosiła ona korzyści, a nie była tylko „złodziejem czasu”? O telewizji i Internecie zdań kilkanaście

Nowoczesna technologia daje nam dużą wolność, ale też spore możliwości rozwoju, jednak nie każdy potrafi z niej właściwie korzystać. Często jest ona raczej „złodziejem czasu”. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak dobrze korzystać z technologii. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Wolność i zagrożenia

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Internet czy tv dają nam wolność, ale i wiedzę. Pomyślcie tylko, o jak wielu sprawach nie mielibyśmy pojęcia, gdyby nie dobrodziejstwa technologiczne. Wiele konfliktów, sytuacja geopolityczna czy nawet protesty możemy nie tylko zobaczyć, ale i poznać ich przyczyny. Jednocześnie wiele rządów autorytarnych boi się takiej technologii, gdyż dzięki świadomości ludzie potrafią się przebudzić i zacząć walczyć o swoje prawa. Pomyślcie tylko, że w Korei Północnej większość obywateli nie ma dostępu do Internetu. Może korzystać tylko z Intranetu, a wszystko po to, aby utrzymać ich w niewiedzy, bo naród nieświadomy nie buntuje się i można nim łatwo manipulować. Nie bez znaczenia jest fakt, że gdy dochodzi do puczu wojskowego, to bardzo często Internet jest wyłączany podobnie, gdy protesty są brutalnie tłamszone, a wszystko po to, aby świat się nie dowiedział. Ale tv i Internet mogą być wykorzystywane także do manipulacji, bo trudno się nie zgodzić z faktem, że dzieje się to nawet w Polsce i potem można usłyszeć, że Rząd może rozdawać tyle pieniędzy na programy socjalne, bo go stać, ale nic nie mówi się, ile osób uczciwie pracujących dostaje po kieszeni. Zatem warto wybierać takie treści, które rzeczywiście zwiększają świadomość, a nie są źródłem manipulacji.

Umiar ma znaczenie – Internet tv w wersji limitowanej

Należy pamiętać, że czas, jaki spędza się przez tv czy w Internecie nie powinien być nieograniczony. Tutaj warto wyznaczać sobie pewne bariery czasowe. Ogólnie zasada jest jedna, a mianowicie dzieci do 3 roku życia nie powinny zupełnie oglądać tv, natomiast do 7 – nie dłużej niż 30 minut, a ile czasu może spędzać młodzież i dorośli? Zaleca się, aby ten czas nie był dłuższy niż 1,5 godziny. Oczywiście zupełnie inaczej sytuacja wygląda, jeżeli przez sieć pracujecie, bo wtedy to w pełni zrozumiałe, że jesteście zobligowani do spędzania większej ilości czasu, choćby prowadząc konferencję, czy zarządzając zespołem. Jednak czas spędzony na rozrywce nie powinien być dłuższy niż właśnie 90 minut. Jak wiadomo, poza ilością liczy się też jakość i warto wybierać wartościowe treści. Zatem poza czytaniem wiadomości polecamy oglądanie i czytanie o historii, ale dobrze sprawdzają się także programy przyrodnicze. Na pewno nie należy wybierać treści pokazujących przemoc, bo ma to negatywny wpływ na psychikę, ale też samopoczucie i zwyczajnie może powodować lęki i stres.

Poznaj zalety korzystania z technologii

Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że pandemia odcisnęła duże piętno na wielu osobach. Sporo straciło pracę, ale tych osób mogłoby być zdecydowanie więcej, gdyby właśnie nie można było wykorzystać sieci i możliwości jakie daje. Właśnie dzięki Internetowi sporo osób utrzymało miejsca pracy, ale też nie było narażone na zagrożenia płynące z zarażenia się koronawirusem. Dlatego też poza funkcją rozrywkową czy informacyjną trzeba pamiętać, że Internet daje także możliwość pracy. W końcu naprawdę wielu ludzi przeszło na pracą zdalną. Ale i dzieci dzięki nauce online mogły się czegoś nauczyć, ale w sumie trudno powiedzieć czy się czegoś nauczyły, wnioskując po słabych wynikach egzaminów, nie mniej taką możliwość miały.

Dla zdrowia – postaw na ćwiczenia

Ok, jesienią pogoda nie zawsze jest najlepsza i czasami zwyczajnie ostatnim, o czym myślimy, jest pójście na siłownie czy jogging. Ale przecież ćwiczyć można też w domu i nawet z trenerem. Ćwiczenia z trenerem online są naprawdę dobrą alternatywą dla ćwiczeń na siłowni. Ale możecie przejść też do Youtube włączyć filmik z ćwiczeniami i ćwiczyć. Możliwości jest wiele. Zatem zdecydowanie warto wykorzystywać możliwości, jakie daje Internet.

Internet, tv czy nawet smartwatch – wszystko to wpływa na rozwój i pełni ważną rolę w codziennym życiu. Przy czym duże znaczenie mają treści, jakie wybieracie i umiejętność nieulegania manipulacjom.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij