Jak ekonomicznie, ale i ergonomiczne urządzić przyczepę kempingową?

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z caravaningiem i właśnie zaopatrzyłeś się w przyczepę kempingową, to podpowiemy Ci, jak urządzić ją w sposób ekonomiczny, ale i ergonomiczny. Postaw na to, co niezbędne, ale jednocześnie te elementy, które zapewnią Ci komfort.

Wyposażenie ma znaczenie – postaw na przedsionek do przyczepy kempingowej i zwiększ swoje możliwości

Każda przyczepa kempingowa ma już pewne wyposażenie. Oczywiście można je zmienić, przerobić wnętrze, ale generalnie mamy już szafy, łóżka, sanitariat, a także aneks kuchenny. Niemniej jednak niektórych elementów może brakować. Na pewno należy do nich przedsionek do przyczepy kempingowej, który można z nią kompletnie połączyć, rozłożyć w nim wykładzinę i korzystać z dodatkowej przestrzeni użytkowej. Sprawdzą się tu leżaki, ale i materace. Wybierając się większą grupą na wakacje z przyczepą kempingową zapewnicie każdemu na polu kempingowym miejsce do snu. Przedsionek może stać się w ciągu dnia jadalnią. Wystarczy, że zakupisz dodatkowo składany stół i krzesła, a w kilka chwil przemienisz to miejsce w funkcjonalną jadalnię, w której w spokoju możesz zjeść posiłek bez kapiącego na ciebie deszczu czy wszędobylskich owadów, wszak przedsionek może być wyposażony w moskitierę.

Wstaw okno dachowej do przyczepy kempingowej, które zwiększy twój komfort

Zwykle w przyczepie kempingowej nie ma okna dachowego, dlatego trzeba je zakupić i zamontować. Tutaj nie obejdzie się bez cięcia wyrzynarką. Jednak zanim do tego dojdzie musisz wybrać określony model. Okna dachowe do przyczepy kempingowej mogą gwarantować wentylację z wymuszoną cyrkulacją, poprzez otwarcie okna, ale możesz zdecydować się też na takie, które wyposażone są w wentylator mechaniczny. Pierwszy model będzie tańszy, a musisz wiedzieć, że wyposażenie w moskitierę i panel zaciemniający lub roletę zapewni Ci komfort w ciągu dnia przy słonecznej pogodzie. Okno zapewniające dodatkowe światło wpadające do wnętrza przyczepy kempingowej ograniczy konieczność korzystania z lamp w kamperze, a tym samym zaoszczędzicie energię. Okna dachowe do przyczepy kempingowej mogą być całkowicie otwierane, częściowo otwierane albo uchylne. Warto dopasować rozmiar okna odpowiednio do powierzchni użytkowej.

Urządź kuchnię w przyczepie kempingowej w funkcjonalny sposób

Bez wątpienia odpowiednie wyposażenie kuchni wpływa na ergonomię. Dlatego szafki możesz wypełnić odpowiednimi nietłukącymi się naczyniami. W podróży sprawdzą się papierowe, ale możesz postawić też na kubki termiczne, dzięki którym utrzymasz smak świeżo zaparzonej kawy na dłużej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć przyczepę kempingową w niewielki ekspres do kawy. Warto wybierać żywność o dłuższym terminie przydatności do spożycia, a także sporo produktów, które można przechowywać w szafkach, a nie tylko te do lodówki. Ta ostatnia nie jest typowym wyposażeniem, dlatego być może będziesz musiał ją dokupić. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, by była jak najbardziej energooszczędna, choć dopływ prądu zapewni Ci własna „przenośna” elektrownia. Pamiętaj również o wyborze dużego stołu. Wybierz akcesoria kuchenne z dodatkowymi zabezpieczeniami, aby zapobiec pokaleczeniu, gdy coś wypadnie z szuflady. Możesz również zastosować proste blokady, by dzieci nie myszkowały w szafkach.

Zamontuj panele fotowoltaiczne i korzystaj z energii słonecznej

Bez wątpienia na ekonomię, ale i ergonomię przyczepy kempingowej wpływa stały dostęp do energii elektrycznej. Gdy nie musisz zastanawiać się co włączyć, a z czego musisz zrezygnować, to podróż przebiega w przyjemniejszej atmosferze, bo każdy ma dostęp do dobrodziejstw technologicznych, dzięki możliwości ładowania w funkcjonalnych gniazdkach. Zorientuj się czy jest ich odpowiednia ilość i czy możesz nieco powiększyć instalację. Montaż paneli fotowoltaicznych nie jest trudny, ale warto powierzyć go profesjonalistom. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy instalacji zostały prawidłowo podłączone i działają jak należy.

Wyposażenie, a właściwie doposażenie przyczepy kempingowej sprawi, że jazda będzie bardziej ekonomiczna, a poszczególne elementy zwiększą ergonomię. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się jazdą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij