Pomoc drogowa - pomożemy przy problemach z odpaleniem samochodu

Pomoc drogowa – pomożemy przy problemach z odpaleniem samochodu

Zdarzają się sytuacje, kiedy samochód trzeba odstawić na dłuższy postój. Wyjazd za granicę, dłuższa delegacja, wymarzony urlop powodują, że auto musi pozostać kilka tygodniu lub nawet miesięcy w bezruchu. Samochody nie lubią dłuższej bezczynności, dlatego, aby pojazd dobrze zniósł postój, musi być odpowiednio przygotowany.

Samochód na podziemnym parkingu - zadbaj, aby auto było bezpieczne w czasie długiego postoju.

Samochód na podziemnym parkingu – zadbaj, aby auto było bezpieczne w czasie długiego postoju.

Trzeba się również liczyć z sytuacją, że mimo dobrego przygotowania, auto odmówi współpracy. W takim wypadku zadzwoń po lawetę z firmy AUTO-HOL Grzegorz Gliński, która pomoże odtransportować pojazd do wskazanego warsztatu samochodowego. 

Dłuższy postój – czego unikać?

Samochód powinien być regularnie używany, w przeciwnym wypadku niszczeje. Są jednak różne sytuacje, które powodują, że samochód trzeba odstawić na dłużnej. Wiele osób stosuje praktyki, które zamiast pomóc, szkodzą. Zabronione jest przykrywanie samochodu plandeką, ponieważ w ten sposób na karoserii gromadzi się wilgoć, która przyśpiesza korozje. Po zdjęciu przykrycia może czekać nas przykra niespodzianka. Trzymanie pojazdu w garażu z blachy również nie jest dobrym pomysłem. W lecie pomieszczenie nagrzewa się, panuje w nim bardzo wysoka temperatura, zbiera się wilgoć, w zimie blacha nie zabezpiecza samochodu przed mrozem. Pozostawienie auta przed blokiem, bez żądnego zabezpieczania również nie będzie najlepszym pomysłem. W razie braku miejsca warto wynająć miejsce na podziemnym parkingu lub w innym miejscu, gdzie samochód nie będzie narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak przygotować auto do dłuższego postoju?

Jest kilka czynności, które należy wykonać, aby samochód dobrze zniósł przymusowy postój. Dzięki temu auto będzie gotowe do jazdy, nie będzie mu grozić korozja czy problemy z rozruchem. Prace, które należy zaplanować to:

  • Dokładne umycie samochodu, które pozwoli pozbyć się źródeł wilgoci. Z samochodu należy usunąć zalegające błoto, liście, przetrzeć uszczelki. Mycie najlepiej przeprowadzić samodzielnie, co pozwoli uniknąć sytuacji, że newralgiczne miejsca pozostaną nieruszone. Trzeba pamiętać o wnękach kół, elementach zawieszenia czy zagłębieniach zderzaków. Niedopuszczalne jest pozostawienie soli drogowej na podwoziu. Po myciu i wyschnięciu, należy usunąć oznaki korozji, zabezpieczyć progi samochodu, dolną część drzwi i klap bagażnika, podwozie, a także nadwozie. Karoserię warto nawoskować, dzięki temu będzie bardziej odporna na korozje. Uszczelki należy posmarować preparatem, zawierającym silikon, który zabezpieczy je przed uszkodzeniami i przymarznięciem w trakcie zimy. Trzeba też pamiętać o nasmarowaniu mechanizmów zamków.
Mycie samochodu - nie zapomnij o żadnych zakamarkach. 

Mycie samochodu – nie zapomnij o żadnych zakamarkach.

  • Tankowanie do pełna, które spowolni zjawisko starzenia się cieczy, będzie zapobiegać zamarzaniu paliwa w trakcie zimy, a tym samym zmniejszy ryzyko problemów z odpaleniem pojazdu po kilku miesiącach postoju. Do baku warto dodać stabilizator paliwa, który będzie chronił przed jego utlenianiem.
  • Skontrolowanie ciśnienia w oponach i dopilnowanie, aby było na optymalnym poziomie, zalecanym przez producenta. Pozwoli to ochronić opony przed odkształceniem. Dobrym sposobem na zabezpieczenie opon przed odkształceniem, jest postawienie auta na stojakach, tzw. kobyłkach. Inną metodą jest regularne, raz na dwa, trzy tygodnie, przetaczanie pojazdu. Przyda się również zakonserwowanie opon specjalistycznym preparatem.
  • Pokrycie smarem ruchomych elementów układu hamulcowego oraz napędu rozrządu, sprawdzenie uszczelek chroniących tłoczki przed brudem i wilgocią.
  • Akumulator należy wymontować, dzięki temu nie rozładuje się całkowicie. Wyjęty, można przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.
  • Poziom płynów eksploatacyjnych tzn. oleju silnikowego, płynu chłodniczego, oleju przekładniowego w skrzyni biegów, płynu hamulcowego oraz płynu wspomagania układu kierowniczego trzeba uzupełnić do maksymalnego poziomu.
  • Rurę wydechową i rurę układu dolotowego można zabezpieczyć za pomocą ściereczki, nasączonej olejem silnikowym.
  • W wycieraczkach szyb należy podnieść ramiona lub włożyć pod nie folię aluminiową. Dzięki temu nie będą przywierać do szyby. Jeżeli postój planowany jest w chłodne miesiące, trzeba wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy. 
Wycieraczki samochodowe - pamiętaj, aby dobrze je zabezpieczyć

Wycieraczki samochodowe – pamiętaj, aby dobrze je zabezpieczyć.

W aucie warto minimalnie uchylić szybę. Pozwoli to na wydostawanie się wilgoci, a tym samym zmniejszy ryzyko powstawiania pleśni i grzybów. Wyjeżdżając, należy zadbać o bezpiecznie OC oraz AC w wariancie chroniącym przed kradzieżą i przed całkowitym zniszczeniem. Jeżeli jest taka możliwość, auto najlepiej postawić w garażu na prywatnej posesji, u znajomych lub na strzeżonym parkingu.

Dobrze przygotowany samochód nie powinien sprawiać problemów po uruchomieniu. Wiadomo jednak, że nie zawsze da się wszystko przewidzieć, dlatego może dojść do sytuacji, że otwarcie drzwi czy odpalenie silnika będzie niemożliwe. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko odholowanie pojazdu do warsztatu. Tylko jak to zrobić? Od tego jesteśmy my, pomoc drogowa AUTO-HOL Grzegorz Gliński. Moja firma pomogła już tysiącom klientów. Holowanie to nasza specjalność, dlatego bez obaw możecie powierzyć nam swoje auto. Działamy już ponad 25 lat, wyróżnia nas nie tylko wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, ale również zamiłowanie i pasja do tego, co robimy. Wszyscy zatrudnienie pracownicy to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy nikogo nie zostawią bez pomocy. Pracuje w oparciu o nowoczesne zaplecze technologiczne, posiadamy cztery wyspecjalizowane pojazdy pomocy drogowej, lawety, wyciągarki, itp. Dzięki temu pomagamy szybko i skutecznie. Działamy przez całą dobę, również w weekendy i święta. W zakres usług, które świadczymy, wchodzi:

  • holowanie we wskazane miejsce,
  • drobne naprawy na drodze,
  • tankowanie na drodze,
  • wypompowywanie źle zatankowanego paliwa,
  • wyciąganie aut z rowu, błota i śniegu,
  • pomoc w znalezieniu warsztatu samochodowego, świadczącego potrzebne usługi.
Samochód nie chce odpalić - wezwij pomoc drogową z lawetą

Samochód nie chce odpalić – wezwij pomoc drogową z lawetą.

Pomagamy kompleksowo, nie zostawiamy żadnego klienta bez pomocy. Wystarczy do nas zadzwonić, resztą zajmiemy się sami. Zapraszamy do kontaktu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij