Poznaj 5 life hacków, które sprawdzą się w każdym domu

W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać przygotowaliśmy dla Was kilka, a dokładnie 5 life hacków, które będą świetnym wyborem dla każdego z Was. Dzięki nim ułatwicie sobie pracę, ale też zaoszczędzicie nieco czas. Dlatego też czas je poznać, ale i zapamiętać.

By nie gubić skarpetek

Czy macie czasem wrażenie, że Wasza pralka czy automat spożywa skarpetki? Nam się tak często wydaje, bo niestety po wykonaniu prania okazuje się, że kilku brakuje. Zresztą potem pojawia się kolejny problem, a mianowicie mieszanie się skarpet, co oznacza, że chyba każdemu z nas zdarzyło się zabrać takie nie do pary i o ile jest to w domu, to nie stanowi to wielkiego problemu, gorzej, gdy spieszymy się do pracy, a potem okazuje się, że mamy dwa kolory pończochowych skarpetek, a przy tym jedna jest stopką, a druga zakolanówką. Ale można coś z tym zrobić i tutaj właśnie zastosowanie ma nasz pierwszy life hack, który jest tak prosty, że aż banalny. Otóż wystarczy tylko zwijać skarpetki w kłębek, a następnie wrzucać do prania, by potem wysuszyć w suszarce bądź na suszarce i gotowe.

By nie spędzać godzin na szorowaniu płyty gazowej czy indukcyjnej

Kto z nas lubi sprzątać? Pewnie tutaj nie ma wielkiego lasu rąk, bo co jak co, ale sprzątanie nie jest ani fajne ani też przyjemne, a do tego zajmuje sporo czasu, a jeżeli już chodzi o mycie płyty gazowej bądź indukcyjnej, to dopiero jest żmudna, ale i nieefektywna praca, bo przecież gotując bardzo szybko znowu można ją zachlapać tłuszczem, z kolei totalnie utłuszczona wygląda delikatnie mówić nieatrakcyjnie. Dlatego czas poznać nasz kolejny life hack, a dokładnie czas poznać wielofunkcyjną folię, która jest wielokrotnego użytku. Wystarczy tylko dopasować ją do płyty i już można gotować, a następnie gdy się zabrudzi wystarczy ją zdjąć i spłukać, a brud i tłuszcz zejdą, natomiast na powierzchni nie pojawią się żadne smugi, a nasza płyta kuchenna nadal będzie lśnić.

Prasujesz? To przestań!

Lubimy dokładać sobie prac i to wcale nie mało. Czasami zakrawa to o jakiś masochizm, bo zamiast zrelaksować się szukamy prac, domowych, które możemy wykonać, a jak wiadomo w domu zawsze znajdzie się coś do roboty i koło się zatacza. Jedną z czynności, którą niejako można uznać za syzyfową pracę jest prasowanie, bo najpierw spędzamy godziny na prasowaniu, by potem okazało się, że to na nic, bo ubranie ponownie po wyjściu z szafy wygląda tak jakby w ogóle prasowane nie było. Czas więc poznać nasz life hack nr 3, czyli prasowanie tylko wtedy, gdy to konieczne. Oznacza to nic innego, że rzeczy układamy w półkach czy szafie i dopiero wtedy, gdy daną rzecz potrzebujemy prasujemy ją, ale i tutaj zamiast zwykłego żelazka lepiej postawić na parownice, bo dzięki niej cała praca nie wymaga wysiłku, a przy tym jeszcze nie musicie obawiać się, że przypalicie materiał czy wypalicie dziurę.

Koniec zatykania odpływów

Czasami można odnieść wrażenie, że to na barki kobiet spada więcej nieprzyjemnych prac np. zabijanie pająka w łazience czy też wrzucanie prania, a można tych przykładów wymieniać i wymieniać. Jedną z najbardziej obleśnych jest usuwanie z odpływu włosów. Większość facetów powie, że to babska robota, bo babskie włosy, ale my kobiety musiałybyśmy powiedzieć to samo o czyszczeniu toalet, że to męska praca, bo w sumie faceci spędzają tam „lata świetlne”. Ale wracając do odpływu, to można go wyczyścić szybko i do tego przydają się kleje na gorąco. Wystarczy tylko na obudowę ze świeczki typu tealight wylać klej, a następnie wykonać coś co będzie przypominać odpływ. Potem podczas prysznica owy odpływ wsadzacie i po wszystkim wyjmujecie i wyrzucacie.

Naprawiaj, a nie wyrzucaj

Dobre kleje na gorąco kupicie tutaj link (click). Przydadzą się Wam też do naszego następnego life hacka, a dokładnie do napraw sprzętów czy nawet dekoracji. Wystarczy tylko odrobina wprawy i zaangażowania i już można naprawić obudowę z tostera czy pojemnik szklany z cukru. Dobry klej, chwila pracy i gotowe.

Oto nasze life hacki, gwarantujemy wszystkie sprawdzają się naprawdę świetnie i dzięki nim zyskacie trochę czasu, który możecie spędzić choćby na oglądaniu seriali czy debat politycznych, bo to niezła komedia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij