Tatuaż w artystycznym wydaniu, czyli kilka pomysłów na świetną dziarę?

Prawdę o człowieku powie Ci jego tatuaż i wiele w tym racji, wszak poprzez tatuaże można wyrazić siebie, swoje poglądy, podejście do życia. Często wiele osób tatuuje sobie swoje motto życiowe. Choć słowa „Carpe diem” wydają się wyświechtanym pomysłem, to jednak jeśli kryje się za tym kontekst np. pokonanie dużych trudności w życiu, to taki tatuaż przestaje już być tak banalny. Często przesadne filozofowanie może wywołać co najwyżej uśmiech politowania, zatem może nie warto kombinować przy wyborze sentencji czy wyrażenia do wytatuowania. Tatuaże skrypty mogą być artystyczne i zaraz powiemy dlaczego, bo dziś właśnie tatuażami artystycznymi się zajmiemy i przedstawimy kilka pomysłów na świetną dziarę.

Tatuaże skrypty mogą być artystyczne – wszystko zależy od wykonania

Nie będzie to odkryciem, jeśli stwierdzimy, że każdy tatuaż może być artystyczny, wszak wszystko zależy od jego wykonania, a sama sztuka tatuowania czerpie sporo inspiracji z tej, którą można obserwować w galeriach wypełnionych obrazami z różnych epok, a także świetnymi fotografiami. Nawet tatuaż skrypt może być artystyczny, wystarczy tylko znaleźć dobrego tatuażystę, który wykona go przy użyciu jednej z technik kaligraficznych, czyli ozdobnych czcionek. Choć tatuowanie napisów wydaje się proste, to wcale takie nie jest. Wyzwaniem jest też rozmiar takiego tatuażu, bo tatuażysta-artysta musi bardzo uważać, by nie wyszła z niego bezkształtna plama, zatem niezbędne jest jego doświadczenie. Oczywiście istotne znaczenie w sztuce ma również przekaz, a więc trzeba uważać z wybieraniem napisów w języku obcym, którego się nie zna, aby nie zafundować sobie czegoś prześmiewczego czy obraźliwego. Sztuka czasem może szokować, ale nie powinna wywoływać zażenowania.

Tatuaż biomechanika i blackwork – w stylu sztuki nowoczesnej

Kolejnym pomysłem na tatuaż w artystycznym wydaniu może być ten w stylu biomechanicznym. Warto wiedzieć, że ten styl inspirowany jest filmami Ridleya Scotta, a więc wszyscy miłośnicy science fiction czy filmu „Obcy” powinni zwrócić na niego uwagę. Przede wszystkim mamy tu połączenie elementów mechanicznych z elementami ciała człowieka. Mogą to być mięśnie, kości, ścięgna albo narządy. Taki tatuaż ma przestrzenny charakter. Przykładem może być ten przedstawiający sprężynę w wersji 3D w miejscu, gdzie znajduje się kość piszczelowa. Taki tatuaż, niezależnie od miejsca wykonania, jest niezwykle efektowny. Przywodzi też na myśl sztukę nowoczesną, która często ukazuje pojedynek człowiek versus maszyna. Ciekawym wyborem tatuażu w artystycznym wydaniu może być także blackwork. W tym przypadku ten styl został stworzony, by ukryć stare, nieudane tatuaże, ale sam w sobie jest niezwykle efektowny. To coś więcej niż geometryczny kształt czy czarna plama. Na pewno zrozumieją to miłośnicy geometryzmu i symbolizmu w sztuce. Wykonując jakąkolwiek dziarę trzeba pamiętać, że niezbędna jest pielęgnacja tatuażu. Te, które zawierają rozmyte kontury czy mnogość kontrastów i wyraźne krawędzie, tym bardziej wymagają stosowania odpowiednich kosmetyków. Doskonale sprawdzi się maść lub krem do tatuażu – produkt przyspieszający gojenie, a jednocześnie chroniący kolory tatuażu.

Tatuaż watercolor, czyli akwarelowa dziara nie tylko dla kobiet

Jeśli masz w sobie artystyczną duszę, to możesz zdecydować się także na tatuaż typu watercolor. Tatuaże-akwarele są ewidentnie zainspirowane dziełami impresjonistów. Rozmyte kontury, a także łagodne przejścia tonalne czy plamki tworzące urzekający obraz – tak może prezentować się tatuaż watercolor. Najczęściej tutaj wykorzystuje się różne motywy natury ożywionej – zarówno fauny, jak i flory. Można zatem w tym stylu wykonać tatuaż o szerokiej symbolice, ze swoim czworonożnym pupilem, lecącym ptakiem albo rozwijającym się pąkiem kwiatu.

Tatuaż-portret to jest to! Realistyczne dzieło na Twojej skórze

Oczywiście wśród artystycznych propozycji tatuaży nie mogło zabraknąć portretu. To wyjątkowo osobisty tatuaż. Najczęściej bowiem wykonuje się portrety bliskich osób, które w ten sposób chce się uhonorować. Bywa jednak, że jako „muzy” wybierani są idole ze świata nauki czy popkultury. Na pewno istotne jest tutaj oddanie podobieństwa i wielu szczegółów. Bardzo ważne jest to, by nie wyszła z tego karykatura, chyba że taki właśnie był zamysł. W tym przypadku, aby uniknąć rozmywania obrazu także trzeba postawić na odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu. Warto wybrać także kremy do tatuażu z filtrem UV 50+, które będą chroniły go przed blaknięciem.

Oto nasze pomysły na tatuaże w artystycznym stylu. Jeśli nie macie własnego pomysłu, to możecie się nimi zainspirować. Ważne, by decyzja nie była podjęta pod wpływem impulsu. W końcu usuwanie tatuażu pozostawia blizny i jest bolesne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij