Top 5 pomysłów na fryzurę typu koczek, ale w modnej odsłonie

Moda potrafi zaskakiwać, oczywiście nie zawsze pozytywnie, ale są też trendy, które są świetne. Tak jest w tym przypadku wszak nastała wielka moda na fryzury typu koczek, które do tej pory kojarzyły się raczej z paniami z biblioteki, ale dzięki małym modyfikacjom każda kobieta małym nakładem sił może świetnie się prezentować. Poznajcie więc top 5 pomysłów na fryzurę typu koczek, ale w modnej odsłonie.

Top 1 – na luzie i z finezją

Cóż, czasami małe zmiany potrafią sprawić, że efekt jest naprawdę świetny. Tak na pewno jest w przypadku naszej pierwszej propozycji. Otóż wystarczy tylko umyć włosy, następnie wysuszyć je z użyciem dyfuzora i już można przejść do następnego etapu. Czas na wybór gumki, ale koniecznie cienkiej, frotka przyda się później. Włosy spinamy w kucyk, następnie okręcamy wokół własnej osi i upinamy kilkoma wsuwkami. Dzięki temu fryzura będzie dobrze się trzymać. Na razie, jak zauważyliście, nie ma w tej fryzurze niż oszałamiającego, ale zaraz przekonacie się, że zyska ona świetny look, za sprawą wianku z kwiatów. Polecamy Wam zakupić opaskę typu wianek, którą założycie, a następnie nadacie połysku włosom u nasady, używając pomady. Tutaj im lepszy, pomysł tym efekt bardziej nonszalancki.

Top 2 – bibliotekarka i Madame Pompadour

Nasza kolejna propozycja jest jeszcze bardziej szałowa, ale zarazem jest elegancka. W tym przypadku najlepiej włosy po umyciu solidnie nawilżyć, następnie suszyć suszarką z dyfuzorem. Teraz czas przejść do kolejnego etapu, otóż włosy zaczesujemy do góry i solidnie tapirujemy tworząc z nich falę, którą upinamy wsuwkami. Dopiero potem zajmujemy się tworzeniem koka i w tym przypadku należy już postępować tak jak z klasycznym upięciem, czyli spiąć włosy gumką i obwiązać wokół własnej osi, a żeby lepiej się trzymały to w tym przypadku zamiast wsuwek, lepiej żyć drugiej gumki, ale w kolorze włosów, tak, aby była niewidoczna.

Top 3 – prosto i zwyczajnie, a jednak oryginalnie

I tak właśnie dotarliśmy do naszej trzeciej propozycji, którą możemy określić słowami „prosto i zwyczajnie, a jednak oryginalnie”, jednak, aby ta fryzura dobrze, a zasadniczo najlepiej prezentuje się w przypadku długich i gęstych włosów, ale w sumie to nie problem, bo można zdecydować się na przedłużanie i zagęszczanie włosów. Tutaj mamy dla Was radę, a mianowicie sprawdźcie ofertę w hurtowni włosów do doczepiania, bo ceny są tam zdecydowanie niższe, a i wybór ogromny. Skoro włosy są już długie i gęste, to prostujemy je i potem postępujemy standardowo, czyli zaplatamy włosy wokół własnej osi, ale do koka dopinamy ozdobne spinki typu perełki w różnych kolorach. Ale dodatkowo możemy wyciągnąć dwa kosmyki i zapleść je w warkoczyki, następnie wypuścić z przodu, co da naprawdę finalnie ciekawy efekt.

Top 4 – fryzura inspirowana tradycją słowiańską

Tak właśnie dotarliśmy do kolejnej propozycji, a dokładnie do fryzury inspirowanej tradycją słowiańską, czyli tutaj bazą jest gruby warkocz, oczywiście znowu odsyłamy Was do hurtowni – my polecamy Remy Hair. A więc od niemal nasady zaczynamy zaplatać warkocz, im grubszy tym lepiej, następnie zaplatamy wokół własnej osi i spinamy wsuwkami. Gdy i ten etap mamy za sobą, to oczywiście możemy jeszcze utrwalić efekt stosując mocny lakier do włosów, ale możecie też sprawić, że ta fryzura stanie się ultra oryginalna i w tym przypadku polecamy Wam zapleść we włosy kilka kolorowych kosmyków, zasadniczo im będzie ich więcej tym efekt będzie bardziej tęczowy. Wszystko zależy teraz od Waszej wyobraźni.

Top 5 – modnie i surowo

Nasza ostatnia propozycja wymaga nie tylko zaplecenia warkocza, ale też warto, aby włosy były zafarbowana na niemal siwy blond. Następnie na włosy nakładamy dosyć solidną ilość pomady, dającej wysoki połysk i wtedy dopiero zaplatamy warkocz i kilka razy owijamy go wokół osi, ale luźno, tak aby nieco zwisał. Taka fryzura jest rzeczywiście ultra stylowa, modna i surowa, ale warto spróbować, bo genialnie się prezentuje, ale i zachwyca.

Jak zauważyłyście fryzura typu kok nie musi być ani nudna, ani też prosta. Wystarczy tylko kilka małych modyfikacji, by efekt był świetny. Zatem czas spróbować, tym bardziej, że jej przygotowanie nie jest ani trudne, ani czasochłonne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij