Czy jedna maszynka i pędzel sprawdzą się go golenia zarostu i ciała?

Bardzo często w domu jest jedna maszynka i korzysta z niej mężczyzna do golenia swojego zarostu, a niejednokrotnie kobieta mu ją podbiera, by dokonać depilacji. Nie jest to oczywiście mądry pomysł, bo jeśli mężczyzna używa maszynki na żyletki, to może się zdziwić, że ostrze jakoś szybko się stępiło. Ponadto korzystanie z jednej maszynki jest niehigieniczne. A jak sytuacja wygląda w przypadku maszynki i pędzla do golenia zarostu i ciała u mężczyzny. Czy jedna maszynka wystarczy? Poznajcie wszystko, co powinniście wiedzieć na ten temat.

Maszynki jednorazowe szybko się tępią, zatem postaw na maszynki na żyletki

Jeśli już chcesz golić się jedną maszynką także na ciele, to na pewno jednorazówka się nie sprawdzi, bo szybko się stępi. Najlepszym wyborem może być maszynka na żyletki. Takimi żyletkami można golić się na twarzy od 3 do 5 lub 6 razy. Oczywiście jeśli taką maszynką będziesz golić także włosy pod pachami, to szybko może okazać się, że i ona nie da rady bujnemu zarostowi. Ponadto pod pachami czy w miejscach intymnych mogą gromadzić się szkodliwe bakterie, które jeśli dobrze nie umyjesz maszynki, możesz przenieść sobie na twarz. Stąd jeśli to możliwe, to lepiej jednak mieć osobne maszynki do golenia twarzy i golenia ciała.

Czy pianę można nakładać pędzlem do golenia także na ciało?

Bez wątpienia pędzel do golenia sprawdza się do rozprowadzania rozrobionej wcześniej piany na twarzy. Pozostawia się ją aż do zmiękczenia włosów. Taką pianę teoretycznie możesz nakładać na całe ciało pędzlem, ale znów nie jest to zbyt higieniczne, by używać tych samych produktów do twarzy i ciała. Ponadto pędzel o golenia jest dość twardy i mógłby powodować podrażnienia. Natomiast nie ma przeszkód by kremy czy mydła stosować na ciało, bowiem twarz generalnie jest bardziej skłonna do podrażnień, zatem nie powinny one wystąpić na ciele. Poza tym można bardzo dobrze zmiękczyć włosy przez co ich usuwanie będzie znacznie łatwiejsze.

Czy warto stosować plastry i kremy do depilacji?

Oczywiście klasycznym wyborem do depilacji są plastry i kremy. Te pierwsze są dobrym wyborem tylko dla odpornych na ból. Zresztą bardzo łatwo przy ich użyciu naruszyć ciągłość skóry. Stąd kremy wydają się lepszym wyborem. Jeśli już wybierać usuwanie owłosienia woskiem, to należy wybrać się do specjalisty, który potrafi to wykonać w sposób profesjonalny i od razu zastosuje odpowiednie olejki łagodzące. W przypadku mężczyzn możliwe jest zapisanie się na depilację nawet u barbera. Wiele zakładów barberskich poza strzyżeniem czy stylizacją brody oferuje również zabiegi usuwania nadmiernego czy niechcianego owłosienia.

Jakie pędzle do golenia zarostu warto wybrać?

Oczywiście decydując się na golenie w sposób tradycyjny trzeba dobrać odpowiedni rodzaj pędzla do golenia. Do wyboru są pędzle z włosiem syntetycznym, włosiem dzika albo borsuka. Za najbardziej pożądane i szlachetne uważane są te z włosiem borsuka pozyskanym z części grzbietowej. Jeśli chcesz wybrać taki model, to pędzel do golenia pod tym linkiem może się sprawdzić. Pędzle z włosiem borsuka, które są dobrej jakości to między innymi Silver Tip, Best/Fine Badger, a także Pure Badger. Dobrym wyborem są także syntetyki imitujące Silver Tip. Najtwardszym włosiem nie polecanym dla mężczyzn z wrażliwą skórą jest włosie dzika.

Jak sprawić, że partnerka nie będzie podbierać Twojej maszynki do golenia?

Tutaj sprawa nie jest najłatwiejsza. Można bowiem zdecydować się na zakup partnerce podobnej maszynki, jednak jest to spory wydatek. Ale kiedy weźmie się pod uwagę ilość zużywanych maszynek jednorazowych, to już robi się taniej. Swoją warto trzymać w etui. Nie będzie musiało być zamykane na kluczyk, jeśli zainwestujesz w dodatkową maszynkę wielorazowego użytku. Każdy powinien mieć swoją maszynkę i takie elementy nie powinny być wspólne.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości dotyczące akcesoriów do golenia. Na pewno warto wybierać te wysokiej jakości, bo jedna inwestycja może sprawić, że będziecie z nich korzystać przez wiele lat. Zatem naprawdę warto postawić na pędzle do golenia z włosiem borsuka lub syntetyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij