Czy warto wyróżniać się stylizacjami, gdy mieszkasz w małym mieście?

Poprzez ubrania można wyrazić siebie, ale tez niejako ukazać swój styl życia. Jednak ubierając się oryginalnie czasami można spotkać się z nieprzychylnymi komentarzami. Zatem tutaj pojawia się pytanie, czy warto wyróżniać się stylizacjami, gdy mieszkasz w małym mieście?

Twój styl ma znaczenie, czyli noś się tak jak chcesz

Cóż, prawda jest taka, że niektórzy ludzie uwielbiają komentować i często lubią wygłaszać opinie i komentarze, nawet, gdy się ich o to nie prosi. Można powiedzieć, że Polacy wiodą w tym prym. Wystarczy tylko ubrać bluzkę czy sweter, które się wyróżniają i już można usłyszeć krytyczne głosy i co ciekawe te opinie wygłaszane są z takim przeświadczeniem o słuszności, że czasami można odnieść wrażenie, że te osoby są jakimiś krytykami mody. Ale przecież czy to ma znaczenie, że ktoś o nas coś powie? Przecież to nie jest ważne, bo powinniśmy się ubierać tak jak na to mamy ochotę i dziwne komentarze innych nas nie powinny zupełnie interesować. W końcu każdy z nas jest inny i ta inność jest piękna. Niech każdy nosi się tak jak ma na to ochotę. Lubisz róż noś róż, a jeśli lubisz lateks to noś lateks. Absolutnie nie można ulegać opiniom innych, bo zawsze nasze zdanie powinno być dla nas najważniejsze.

Dresy do szpilek – ależ tak!

Wystarczy tylko ubrać dresy damskie, a do nich dobrać szpilki i już nieprzychylne komentarze będą otaczały nas zewsząd. Oczywiście są osoby, które uważają, że każdy ma prawo ubierać się tak jak chce, ale jednak są one w mniejszości, bądź może nawet nie są w mniejszości, ale są one przekrzykiwane przez osoby ograniczone. Ile razy można zobaczyć mem z dziewczyną ubraną w koronkowe kozaki i miniówkę oraz koszulkę i komentarze pod nim, które są naprawdę wulgarne i obraźliwe, a przecież każdy ma prawo być kim chce i ubierać się tak jak chce, ale skoro ludzi nadal dziwi inna orientacja, to czego się spodziewać? A przecież żyjemy w wolny kraju, gdzie mamy prawo wyrażać poglądy i słuchać takiej muzyki jakiej chcemy, czy wyglądać tak jak chcemy i nie powinniśmy z tego powodu wysłuchiwać głupich komentarzy.

Syndrom małego miasta

Teraz będziemy nieco generalizować, ale niestety wielu mieszkańców małych miast jest tak ograniczonych, że jest to przerażające. Doskonałym, ale jednocześnie strasznym przykładem tego jest zdanie, które usłyszeliśmy, że tu cytat: „pies na łańcuchu jest szczęśliwszy niż taki, który śpi w łóżku” i po usłyszeniu tego „czegoś” aż musiałaby zapaść cisza, bo jesteśmy tak zdegustowani, przerażeni i zaniepokojeni taką głupotką i słowo „głupota” jest najdelikatniejszym słowem, jakie się nam kojarzy. Skoro ludzie są tak mało empatyczni, to trudno się spodziewać, że będą potrafili zaakceptować inność. Czasem nawet unikalne dresy damskie wywołują w nich potok słów, choć przecież nikt ich nie pytał o zdanie. Czy tak powinno być? Jasne, że nie, ale niestety trudno sądzić, że coś się zmieni, skoro w ludziach tak mało jest zrozumienia i zwykłej, prostej empatii.

Nie ulegaj innym i bądź sobą

Oczywiście Polska nie jest jedynym krajem, gdzie ludzie są ograniczeni. Ale jest tak wiele Państw, gdzie nikt nie jest oceniany przez pryzmat ubrań i tego jak się nosi. Nie jest się też ocenianym przez pryzmat seksualności, bo bądźmy szczerzy jedne ograniczenia powodują powstanie drugich i tak w XXI wieku nadal wiele osób nie może wyrazić siebie, bo zwyczajnie boi się ostracyzmu. A przecież tak nie powinno być. Każdy z nas ma prawo być sobą. A poprzez ubranie czasem możemy wyrazić sobie i to kim jesteśmy, a czasami ubieramy się tak…bo mamy ochotę. Zawsze należy być sobą i to zdanie każdy z nas powinien zapamiętać i powtarzać sobie przez lustrem, by w końcu przestać ulegać innym i móc cieszyć się tym, kim się jest. Zatem wniosek jest jeden, a więc nie należy słuchać opinii innych, ani co gorsza się nimi sugerować. Nośmy się jak chcemy, a niech ludzie gadają, bo gadali i gadać będą, ale ich zdanie przecież nie jest ważne, bo ważne jest to kim jesteśmy i co czujemy.

Masz ochotę na sukienkę mini- noś ją. Masz ochotę na kabaretki i spodenki – noś je. Masz ochotę na dużo różu? Noś go. Pamiętaj to Twoje życie, więc bądź kim chcesz i nie patrz na innych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij