Poznaj top 5 prac, o których mówiłeś, że nie umiesz, a jednak zaraz okaże się, że potrafisz

Czasami najłatwiej jest powiedzieć, że czegoś się nie potrafi. Ale jak się potem okazuje można i wcale nie jest to takie trudne. Bądźmy szczerzy, większość facetów woli powiedzieć, że czegoś nie potrafi niż rzeczywiście podjąć się tego zadania. Ale to zapewne wynika z lenistwa, bo w sumie po co dokładać sobie kolejną pracę. Jednak naszym zdaniem warto próbować nowych rzeczy, tym bardziej, że zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy jest rozwijające. Poznajcie top 5 prac, o których mówiłeś, że nie umiesz, a jednak zaraz okaże się, że potrafisz.

Top 1: pranie, czyli czy to naprawdę takie trudne?

Czasami na słowa „cały dzień prałam” zaczynamy się nieco pod nosem uśmiechać, wszak zastanawiamy się, czy to przypadkiem nie pralka prała, zaś zadaniem tej osoby było tylko umieszczenie ubrań w bębnie pralki. Ale sami przypominamy sobie czasy, gdy nasze mamy narzekały jakie są zmęczone, bo przecież prały nasze ubrania i dopiero po latach uświadamiamy sobie, że pięknie nasze rodzicielki nami manipulowały opowiadając, jakie pranie jest męczące. Czasem teraz żartując mówimy „prałam i jestem zmęczona”, co oznacza siedziałam i nic nie robiłam. Ale faceci do pralki mają jakąś wyraźną awersję, można by rzec, traktują ten sprzęt niejako jako coś trudnego do ogarnięcia. Mamy wrażenie, że chyba jeszcze wierzą, że pranie jest męczące. Ale panowie, to banalnie proste, wszak nikt Wam nie każe prać w rzece. Nawet nie musicie segregować prania kolorami, bo wystarczy, że poza kapsułką dodacie chusteczkę wyłapująca kolory i gotowe. Jako, że stosujecie kapsułki, to nie musicie już stosować proszku i go odmierzać. Potem wystarczy tylko włączyć pralkę na program (najlepiej uniwersalny) i gotowe.

Top 2: pieczenie rzeczą skomplikowaną wcale nie jest

Także pieczenie uznawane jest za bardzo trudne, a wcale takie nie jest. Jednak tutaj zasada jest jedna: należy stosować się do przepisu i wiedzieć, że śmietana 36% to nie to samo, co dwie śmietany po 18%. Jeżeli zrozumiecie podstawowe zasady, to zaraz okaże się, że będziecie mistrzami cukiernictwa. Oczywiście możecie nawet przygotować pyszny tort. Warto pokazać się od najlepszej strony i przygotować także brownie, tym bardziej że wymaga tylko wymieszania kilku składników. Brownie możecie podać z owocami, oczywiście na paterze na tort i gotowe.

Top 3: sprzątanie w tym odkurzanie może sprawiać problemy

Często można odnieść wrażenie, że faceci wolą wysłuchać naszych pogadanek i kazań (notabene, chyba potrafią udawać, że słuchają, a się wyłączyć) niż spróbować. W sumie to dobry sposób, w końcu jeżeli człowiek kilka razy będzie udawał, że czegoś nie potrafi, to uda mu się „wywinąć” od pracy. Ale jakoś my kobiety tak nie potrafimy, dlatego też chcemy, aby faceci podjęli wyzwanie i nauczyli się sprzątać. Wycieranie kurzu czy odkurzanie nie jest ani trudne, ani skomplikowane. Wystarczy tylko szmatka i odkurzacz, bądź nawet sam odkurzacz z właściwą końcówką i gotowe.

Top 4: robienie zakupów jest łatwe

Większość facetów potrafi zjeść niemal wszystko i to także produkty, które trudno uznawać za zjadliwe. Czasami zamiast iść na zakupy, woli pozjadać wszystkie resztki. Niestety problemem jest też fakt, że mężczyźni nie do końca znają nazwy produktów, albo znają nazwę i nie wiedzą czego szukać. Pietruszka czy pasternak, a także cukinia i ogórek często wyglądają im tak samo (sic!). Szukając pater na torty potrafią kupić podkład, albo talerzyk plastikowy, uważając je za to samo. Ale jednak warto uczyć się na swoich błędach – w końcu trzeba pokonywać trudności.

Top 5: pozbywanie się z domu pająka

Mężczyźni lubią pozować na bardzo odważnych i pewnych siebie, ale gdy widzą pająka to jakoś ich odwaga spada. Owszem czasami potrafią go „capnąć” klapkiem, ale nie oto przecież chodzi. Nam zależy, aby złapać pająka i wypuścić go na dwór, ale z tym to już jest problem. Mężczyzna próbujący złapać pająka wydaje często takie dźwięki, które można przyrównać do sopranu koloraturowego. A więc jest naprawdę wysoko.

Warto się uczyć i podejmować nowe wyzwania, dlatego też należy próbować nowych rzeczy. Przyda się też wyrzucenie ze słownika słów: „nie umiem” i zamiana ich na: „umiem i chcę”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij