Fame MMA 10

Ostatnie kilka lat to wzrost zainteresowania sportami walki. Sukcesy Polaków w największych federacjach mocno podbiły popularność tego wymagającego sportu, ale prawdziwy boom przyszedł wraz z federacją Fame MMA. Teraz w naszym kraju każdy chce się bić, zwykły Jan Kowalski jak również gwiazdy wielu branż. Daje to nieprzyzwoicie dużo pieniędzy i sławy, którą można później przekuć w potężne zasięgi czyli w jeszcze większą ilość pieniędzy.

O gali Fame MMA

Fame MMA to pierwsza federacja w Polsce organizująca walki freak fight czyli walki celebrytów, którzy są totalnymi amatorami. Federacja powstała w maju 2018 roku, a w czerwcu tego samego roku mogliśmy oglądać już pierwszą edycję tego wydarzenia. Aktualnie odbyło się 10 gal, a 11 będzie już na początku października. Fame MMA ma czterech włodarzy. Są nimi Rafał Pasternak, Krzysztof Rozpara, Wojciech Gola, Michał Baron. Dwaj ostatni są głównymi twarzami federacji. Przez te 10 edycji w oktagonie mogliśmy zobaczyć wiele gwiazd internetu, sportu, a nawet telewizji. Mimo, że wiele osób dalej się śmieje z tego typu rozrywki to Fame MMA bije kolejne rekordy sprzedażowe. Potencjał tej branży pokazuje też to, że jak startowali trzy lata temu to nie mieli konkurencji w naszym kraju, a na dzień dzisiejszy takich federacji freaków jest około dziesięciu i ciągle powstają nowe.

Kto wystąpił na gali Fame MMA 10?

Gala Fame MMA 10, była edycją specjalną, jubileuszową. Odbyła się ona 15 maja 2021 roku. W oktagonie mogliśmy zobaczyć wiele gwiazd znanych z wcześniejszych edycji jak i też całkiem nowe twarze. Na galę złożyło się dziesięć emocjonujących walk. Do oktagonu wrócił Dawid Ambroziak, którego mogliśmy oglądać na w pierwszych edycjach Fame MMA. Zmierzył się on z Miejskim Drwalem, którego na gali miało w ogóle nie być. Przeciwnikiem popularnego Ambra miał być Kamil Hassan, który jednak na dwa tygodnie przed walką doznał kontuzji i ostatecznie do walki nie doszło. Nie tylko gwiazdy internetu możemy oglądać na Fame MMA. Na dziesiątce odbyła się walka dwóch gwiazd znanego programu „top model”. Na przeciwko siebie staneli Michał Gała i Mikołaj Śmieszek. Z każdą kolejną walką gala nabierała rozpędu. W trzeciej walce mogliśmy oglądać rapera Araba, który jest niepokonany w Fame MMA, a jego przeciwnikiem był bardzo silny Łukasz Lupa, który również już walczył w poprzednich edycjach. Kolejna walka elektryzowała wielu fanów! Amadeusz Ferrari znany zadymiarz Fame MMA związany z nimi niemal od początku walczył z debiutującym w oktagonie Mateuszem Gąsiewskim, bratem znanej aktorki Wiktorii. Mieliśmy też sportowy rewanż Piotra Pająka i Alanika znanego z Warsaw Shore, walkę aktorów z serialu „Lombard: życie pod zastaw” Arka Tańcule i Mateusza Muranskiego. Była też walka kobiet Marta Linkiewicz walczyła z Kamilą Wybrańczyk czyli z narzeczoną Artura Szpilki. O pas walczył Adrian Polak z Dawidem Malczyńskim. Była to ich trzecia walka. W przed ostatniej walce mogliśmy oglądać bitkę przedstawiciela pierwszego Teamu X Marcina Dubiela i debiutującego w klatce Czarka Nikiela z Teamu X 2. W walce wieczoru spotkał się Don Kasjo z byłym zawodnikiem UFC i KSW Normanem Parke. Jak widać przekrój zawodników jest ogromny od internetowych influsenserów po aktorów i profesjonalnych sportowców.

Kto zwyciężył w Fame MMA 10?

Jubileuszowa gala Fame MMA przyniosła wiele niespodzianek i zaskoczeń. W pierwszej walce z faworyzowanym Ambro wygrał Miejski Drwal. W walce modeli lepszy okazał się Gała, który obalał swojego przeciwnika. Arab dalej jest niepokonany i bez większych problemów uporał się z Lupą jednogłośną decyzją sędziów. Gwiazda Fame MMA Amadeusz Roślik wygrał z debiutującym Haribo, zrobił to jednak dopiero w drugiej rundzie nokautując go w parterze. Pająk okazał się lepszy od Alanika, któremu założył duszenie zza pleców. Był to udany rewanż za porażkę w pierwszej walce. Tańcula na punkty pokonał Murana, jednak po walce był tak wycieńczony, że musiał dostać pomoc lekarską. Okazało się, że ma on chore nerki. W walce kobiet lepsza okazała się Marta Linkiewicz, która wygrała na punkty. Jak widać ciężki trening popłaca. W walce o pas wygrał Adrian Polak, ciężko nokautując faworyzowanego Dawida Malczyńskiego. W przed ostatniej walce Marcin Dubiel wygrał z dużo lżejszym Czarem z Teamu X, którego pokonał duszeniem. W ostatniej walce Norman Parke w kontrowersyjnych okolicznościach wygrał z Donem Kasjo. Ten drugi nie zgadzał się z werdyktem składał odwołania, ale jednak decyzja została podtrzymana.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij