I wtedy wchodzę ja cały na biało

Odwaga – cecha, z którą jedni się rodzą, a drudzy muszą o nią walczyć całe życie. Bycie odważnym oznacza życie według własnych zasad, wiarę w ich słuszność, a kiedy trzeba, ich obrona. Współczesny świat próbuje wmówić nam, że chamstwo i brak ogłady jest odwagą. Nic bardziej mylnego. Wtedy wchodzimy my, cały na biało ludzie odważni nie krzyczą, nie kłócą się, wiedzą kiedy dyskusja ma sens, a kiedy ją odpuścić.

Dlaczego warto być odważnym?

Ludzie to społeczeństwo hierarchiczne, w którym każdy musi zająć swoje miejsce. Wyobraź sobie, że Twoja grupa społeczna działa jak wataha wilków. W takiej grupie każdy ma swoją pozycję i swoje zadania. W takie grupie każdy wie, gdzie jest jego miejsce. Nie oznacza to jednak, że pozycji społecznej nie można zmieniać. Oczywiście, że zawsze możesz wejść wyżej, pod warunkiem, że się na to odważysz. Brak odwagi skutkuje bowiem tym, że spadasz w hierarchii społecznej na sam dół?

Dlaczego warto nie bać się być sobą i odważnie kroczyć przez życie? Z bardzo prostego powodu. Żyjemy tylko jeden raz. Każdy, kto pragnie przeżyć życie według własnego pomysłu i planu, musi każdego dnia śmiało podążać w kierunku swoich marzeń. A do tego, rzecz jasna, potrzebna jest odwaga. Bez niej nigdy nie będziesz tym, kim pragniesz być. Jeśli nie będziesz odważny, nie osiągniesz tego, co sobie zaplanowałeś. To chyba wystarczający argument na potwierdzenie tezy, że zawsze warto być odważnym.

my cali na Biało

Jak budować odwagę?

Dla niektórych osób podejmowanie trudnych decyzji nie jest problemem. Niektórzy od najmłodszych lat nie boją się bronić swojego stanowiska. Oczywiście, że każdy z nas jest inny i każdy rodzi się z innym temperamentem. Nie oznacza to jednak, że to nasz temperament odpowiada za to, kim jesteśmy i jak zachowujemy się w dorosłym życiu. Człowiek rozwija się pod względem fizycznym do pewnego momentu, a psychicznie…rozwija się przez całe życie. Wydarzenia z przeszłości i środowisko w jakim dorastaliśmy ma duże znaczenie na to, jacy jesteśmy, ale nie oznacza to, że pewnych cech nie możemy w sobie zmienić.

Praca nad budowaniem swojej odwagi jest nie lada wyzwaniem, ale czy są ludzie, którzy chcą mieć motto życiowe: i wtedy wchodzę Ja cały na biało? Pierwszym krokiem ku wydobyciu z siebie swojej odwagi jest zbudowanie solidnych fundamentów. Tymi fundamentami jest oczywiście poczucie własnej wartości. Człowiek, który się nie ceni, nie zdobędzie się na odwagę w kryzysowych sytuacjach. Budując pewność siebie zwracajmy uwagę na wszystkie pozytywne aspekty naszej osoby i naszej przeszłości. Przypominajmy sobie momenty naszych małych sukcesów i nauczmy się czuć dumę. Jednocześnie obudźmy w sobie świadomość tego, że choć jesteśmy w czymś dobrzy, to nie jesteśmy nieomylni. Dajmy sobie prawo do popełniania błędów, bo to one nas uczą najwięcej. Nie rozpamiętujmy trudnych wspomnień, bo jeśli są to tylko wspomnienia oznacza, że już przez to przeszliśmy. Wyznaczmy sobie cel, skupmy się dążeniu do niego w teraźniejszości i nie oglądajmy się na innych. Tylko tak jesteśmy w stanie obudzić w sobie dzielnego, pewnego siebie i odważnego człowieka.

I wtedy wchodzę ja cały na biało – kroczenie drogą odwagi

Odwaga imponuje innym ludziom od zawsze. Nie chodzi o te zachowania, które media nazywają odwagą. Nie chodzi o kłócenie się, krzyczenie i awanturnicze nastawienie do każdego, kto nas skrytykuje. Odważny człowiek nie musi się kłócić. Wystarczy, że śmiało ogłosi swoje stanowisko w danej sprawie i wchodzimy w każdą społeczność cali na biało. Czasami odważny człowiek nie musi mówić nic. Wchodzi on, cały na biało i po prostu robi swoje. Odwaga jest bowiem umiejętnością życia w zgodzie z samym sobą i nie uleganie niekorzystnym wpływom, które będą nas otaczać przez całe nasze życie. Należy mieć tego świadomość i nie tracić pogody ducha. Pamiętaj, że to Ty jesteś ekspertem od swojego własnego życia.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij