Fotelik samochodowy dla maluchów

Przychodzi taki czas, że stajemy przed wyborem najlepszego fotelika dla naszego dziecka. Na rynku jest tak wiele opcji, że prawdę mówiąc nie wiadomo, jaki konkretnie wybrać. Są opcje tańsze, ale również i takie, który budżet przekracza nawet kilkanaście tysięcy. Jaką więc opcje najlepiej wybrać dla naszego bobasa, aby było bezpiecznie, a jednocześnie w odpowiedniej cenie? Tak naprawdę krąg wyboru ów przedmiotu zaciska się, gdy wdrożymy do swojego życia kilka zasad i poznamy wszelakie pojęcia, aby dziecko było jak najlepiej chronione podczas jazdy samochodem. Wtedy decyzja staje się niemalże oczywista i już nie wahamy się, czy wydać na przedmiot 100, 200 czy może 1000 zł.

Jaki fotelik wybrać?

Tak naprawdę pierwszą i podstawową zasadą jest fakt, że na foteliku nie oszczędzamy! Oczywiście nie mówię tutaj o kupowaniu go za kilkanaście tysięcy, w momencie, kiedy nas na niego nie stać. Po prostu kierowanie się w tej sytuacji ceną (niska – znaczy równie dobra) jest kompletnie nieodpowiednia.

Najważniejszą zasadą jest wiek, waga oraz wzrost dziecka. Absolutnie nie wsadzamy malucha „na siłę” do fotelika w pozycji siedzącej, bo „on tak lubi”. Bobas ma być bezpieczny, w odpowiedniej pozycji, która zapewni mu bezpieczeństwo w czasie wypadku, bądź nawet gwałtownego hamowania. Zazwyczaj rodzice popełniają największy błąd przy wyborze przedmiotu z tytułu – zbyt małe dziecko, wkładają do za dużego fotelika. Pilnujemy, by główka dziecka po prostu nie wystawała przy podstawie siedzącej. Jeśli tego nie robi – to super, fotelik jest na pewno dobry i niepotrzebne są spekulacje, że „Marysi jest za ciasno”. Zapięcie również musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa i powinno być w pełni dostosowane do Twojego samochodu. Gdy te warunki są spełnione, dopiero wtedy możemy zastanowić się jaką kolorystykę wybierzemy.

Czy atesty są ważne?

A czy jeżdżąc samochodem bez prawa jazdy jest czymś odpowiednim? No właśnie.. Odpowiedź sama nasuwa się na nasz język. Tak samo jest z atestami. Są bardzo ważne i to ze względu na bezpieczeństwo naszego dziecka!

Dobry fotelik powinien mieć:

  • atest PZH
  • poztywyna opinia Instytutu Matki i Dziecka
  • europejska homologavja ECE R44-03 lub ECE R44-04
  • nowa regulacja i-Size

Pamiętaj, aby używane foteliki nie były starsze niż 3 lata i nie były fotelikiem powypadkowym. Oczywiście w takim przypadku nie mamy pewności co do niektórych informacji, jednakże jeśli już na taki się zdecydujemy – wszystkie zapięcia, pasy, itp muszą być w pełni sprawne!

Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze. Pod żadnym pozorem nie przewoź dziecka bez fotelika i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa! Kieruj się rozumiem i wybierz dla bobasa wersję maksymalnie odpowiednią. Poznaj inne cechy, które świadczą o tym, że dany fotelik będzie odpowiedni dla twego dziecka – link.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij